A DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency, azaz Fejlett Védelmi Kutatási Projektek Ügynöksége; korábbi nevén ARPA) az Egyesült Államok Védelmi Minisztériumának kutatásokért felelős részlege. 1958-ban alapították, a szputnyik szovjet felbocsátására adott válaszul azzal a céllal, hogy az Egyesült Államok megőrizhesse haditechnológiai fölényét ellenfeleivel szemben. A DARPA kifejlesztett egy "robotkutyát" A Darpa "kutya" mozgásáról kültéri teszteléséről itt látható videó:
Adobe Flash Player not installed or older than 9.0.115!
Úgy tűnik, az emberek újabb meccset vesztettek el a robotokkal szemben. A Fejlett Védelmi Kutatási Projektek Ügynöksége által közzétett videó bemutatja, amint a gepárdok anatómiája által inspirált robot 45,5 km/órás sebességgel szalad, mielőtt megbotlik és “arcra” esik.
Elkészítette első felvételét a sötét energia kamera
<- További témák a bal oldali menüben...
Elkészítette első felvételét a sötét energia kamera Megkezdte küldetését az eddigi legnagyobb teljesítményű égbolt letapogató kamera, ami az univerzum közel kétharmadát kitevő sötét energiát kutatja. A Dark Energy Survey (DES) 570 millió pixeles kamerája közel 300 millió galaxist fog szemügyre venni az elkövetkező öt évben.
Csillagászok egy hatalmas gázfelhőt fedeztek fel, ami beborítja galaxisunkat. Ha a Tejút körüli felhő méretét és tömegét sikerül megerősíteni, azzal megfejthetünk egy régi csillagászati rejtélyt is.
Magyar idő szerint szeptember 12-én este megtartották az Apple új csúcskategóriás okostelefonjának, az iPhone 5-nek a bemutatóját. A cég bármennyire is próbálta titokban tartani a készülék specifikációs adatait, az elmúlt hetek során rengeteg információ kiszivárgott. Mindez azt bizonyítja, hogy továbbra is hatalmas érdeklődés veszi körül az iPhone világát. A lepel tehát lehullott, íme az iPhone 5
Minden billentyűleütésnek 14 perc kellett, hogy elérjen a Mars-járóig, és újabb 14 percet tett meg a visszaigazoló üzenet. A Curiosity rover új szoftverében már navigáció is van, és a kerekeit is tudja használni az űreszköz.
Izgalmas lyukak vannak a Mars felszínén, amelyek lávabarlangokba vezethetnek. Ezeken a védett helyeken menedéket találhatott az élet, és meghúzhatják itt magukat a bolygóra lépő első űrhajósok is. Először azonban robotokat küldenek a felderítésükre.
A Puli Space csapatának földi szimulációs tesztrovere lassan elnyeri végső formáját, és bemutatkozik a nagyközönségnek.
Az Iteráció 2 munkanéven futó földi tesztrover a következő nagy lépés a Puli Hold felé vezető útján, a Google Lunar X PRIZE kihívás keretében. Ez az első prototípus, amellyel a gyakorlatban lehet tesztelni a csapat mérnökeinek innovatív megoldásait a terepen való mozgástól az áramellátásig és a kommunikációig. A rover az ősz folyamán számos teszten esik majd át, például különböző terepviszonyokkal kell megküzdenie, amíg elnyeri végső formáját - olvasható a csapat közleményében.
Újra előkerült a térhajtómű, a fénysebességnél gyorsabb utazási koncepciója,
ami állítólag mégsem annyira irreális, mint azt sokan gondolják. Fizikusok egy csoportja azonban azt állítja, hogy némi változtatással életképessé tehető az Alcubierre által felvázolt koncepció, ezzel vissza hozva az ötletet a sci-fiből a tudomány világába. "Van remény" - nyilatkozott Harold White, a NASA Johnson Űrrepülő Központjának fizikusa a csillagközi űrrepülés kihívásait boncolgató 100 Éves Csillaghajó Szimpóziumon.